Duchowość | Notatki Narzeczonej | Przemyślenia

O dzielnej niewieście

24 marca 2016

Biblijny poemat o Dzielnej Niewieście jest jedną z najwspanialszych afirmacją kobiecości z jakimi się spotkałam.

Być kobietą – wyzwanie bardzo ambitne. Nie wiem jak mam wzrastać skoro sama siebie często nie rozumiem. Nie bez powodu mówi się „kobieta, boska tajemnica”. Tym właśnie jestem. Tajemnicą.

Nie da się powiedzieć: kobieta jest „taka i taka”. Każda musi rozwinąć swoją kobiecość, rozważając ją w swoim sercu. Jest jednak kilka uniwersalnych cech, które są moim ideałem i maksymalnym potwierdzeniem mojej kobiecości

1) Delikatność – co nie znaczy słabość. Kobiety są bardzo silne, bardziej odporne na ból i bardziej wytrzymałe. Chodzi mi jednak o delikatność duchową, o to żeby umieć się komuś poddać i żeby dać się sobą zaopiekować. Wchodzi w to także delikatność w stosunku do innych ludzi, bycie osobą, której chce się zwierzyć, i której nie trzeba się bać.

2) Męstwo – Nie jest łatwo być kobietą. Życie w zgodzie ze swoimi ideałami wymaga wiele odwagi. Jeszcze trudniejsze jest wzięcie odpowiedzialności za życie które może się w nas narodzić.

3) Pracowitość – pracowitość kobiety ciągnie dom do przodu, wiem że teraz partnerstwo jest bardzo w modzie, ja jednak, jako kobieta, czuję bardzo silną potrzebę służenia mojej rodzinie. Właśnie w tym praniu, sprzątaniu i gotowaniu widzę moją drogę do świętości.